A Népszabadságban megjelent hír szerint a zágrábi metrót azért zárták be, mert illegálisan foglalkoztatott magyar alkalmazottakat. Jaros elmondta, hogy a horvát hatóságokkal való nézeteltérések elkerülése érdekében már hazaküldték a fekete munkával vádolt magyarokat.
