Októberben tulajdonosi hitelek nélkül 300 millió euró működőtőke érkezett az országba, ami azt mutatja, hogy továbbra is érdemes Magyarországon befektetni és termelni. A tulajdonosi hitelekkel együtt nézve a működőtőke beáramlást idén nagyjából 550 millió euróval magasabb a beáramlás, mint tavaly volt. A vámszabad területek kivitele 13,4 százalékkal nőtt az első 10 hónapban, míg az import hasonló adata 8 százalékos növekedést mutat.
A külkereskedelmi szaldó hiányáért érdekes módon a fejlődő országokkal folytatott kereskedelem a felelős, legalábbis számszakilag, hiszen ezen az oldalon 3 milliárd euró hiány mutatkozik a külkereskedelmi egyenlegben.
