BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az idén tovább nőttek a külföldi befektetések

Az idén október végéig közel 2 milliárd euró közvetlen külföldi működőtőke áramlott Magyarországra, ami mintegy 16 százalékkal több a tavalyi időszakhoz képest - nyilatkozta Csákvári Mariann, a Gazdasági Minisztérium helyettes államtitkára a Befektetői Tanács (BT) ülését követő sajtótájékoztatón. A megbeszélésen ismét elhangzott, hogy a befektetői adókedvezményt Magyarország az uniós csatlakozásig fenn kívánja tartani. A külföldi befektetők optimistán ítélik meg magyarországi vállalkozásaik várható eredményességét, így az összejövetelen a korábbi két évvel ellentétben nem is tettek javaslatokat a gazdálkodásukat negatívan befolyásoló jogszabályok megváltoztatására.

2001. december 6. csütörtök, 18:09

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet