Hazánkban az év első tíz hónapjában az energiafelhasználás 826 petajoule volt, ami 0,6 százalékkal elmarad az elmúlt év azonos időszakától - derül ki az Energia Központ Kht. energiainformációs igazgatóságának az MTI-hez eljutatott gyorsjelentéséből. Az októberi energiaigény-csökkenés az enyhe időjárásra, illetve a mérsékeltebben ütemben növekvő ipari termelésre vezethető vissza. Az energiaigények kielégítésére szolgáló forráson belül a hazai termelésből 39,7 százalék, importból 60,3 százalék energiahordozó származott.
2001. december 3. hétfő, 09:59
