BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csökkenő energiafelhasználás itthon

Hazánkban az év első tíz hónapjában az energiafelhasználás 826 petajoule volt, ami 0,6 százalékkal elmarad az elmúlt év azonos időszakától - derül ki az Energia Központ Kht. energiainformációs igazgatóságának az MTI-hez eljutatott gyorsjelentéséből. Az októberi energiaigény-csökkenés az enyhe időjárásra, illetve a mérsékeltebben ütemben növekvő ipari termelésre vezethető vissza. Az energiaigények kielégítésére szolgáló forráson belül a hazai termelésből 39,7 százalék, importból 60,3 százalék energiahordozó származott.

2001. december 3. hétfő, 09:59

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet