A Külügyminisztérium (a külker adatok egyik gazdája) tegnap este küldte meg a NAPI Gazdaságnak a szeptemberi külkeradatokat. A faxon ma reggel 9.00-ás embargó szerepelt, vagyis a hírt a NAPI Gazdaságban nem lehetett közzétenni. A NAPI Online-on azonban 9.00-kor természetesen megjelent. Ezután 9.07-kor jött egy fax a KSH-tól, hogy az anyag embargóját ma 14.00-ra módosítják, mert a Gazdasági Minisztérium adatfeldolgozása késik. (A GM tudomásunk szerint nem adatgazda külker ügyben, de sebaj). Mindez kevés lett volna ahhoz, hogy az anyagot levegyük, hiszen ezzel hátrányba kerültek volna azok, akik nem láttak az oldalt a kérdéses negyedórában. Jött azonban egy fax a Külügyminisztériumból is, amely már azt kéri, tekintsük semmisnek a közleményt, mert új közlemény készül. Az anyagot napi szerkesztőnk ezek után levette a honlapról, mert bizonytalanná vált, hogy a benne szereplő adatok jók.
Nem mellesleg megjegyeznénk, hogy a külker adatok közzététele hónapok óta kaotikus, nem lehet tudni, melyik szervezet mikor jelenteti meg, a közzététel időpontját állandóan módosítgatják, olyan is volt már, hogy külügy honlapján, minden előzetes értesítés nélkül, a KSH közzététel előtti este megjelent.
