BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Veszélyben a 4 százalékos GDP növekedés?

Nem okozott meglepetést az ipari termelés szeptemberi csökkenése, de a kutatók többségét igencsak meglepetésként érte a visszaesésé mértéke -jelentette az MTI. A kutatók egybehangzóan a nyugat-európai dekonjunktúrát jelölték meg az ipari termelés visszaesésének fő okaként. Az év hátralévő hónapjaiban további mérséklődésre számítanak, valamint arra, hogy a GDP növekedése éves átlagban nem éri el a 4 százalékot.

2001. november 7. szerda, 12:06

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Központi Statisztikai Hivatal előzetes, szezonálisan és munkanap tényezővel kiigazított adatai szerint az ipari termelés 4,6 százalékkal csökkent szeptemberben az előző hónaphoz, és 3,7 százalékkal az egy évvel korábbihoz viszonyítva. A termelés volumene az első kilenc hónapban 4,7 százalékkal volt magasabb, mint az előző év azonos időszakában. A gazdaság növekedésének hajtóereje tehát már nem az ipar, hanem a szélesebb értelemben vett szolgáltatások bővülése.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet