BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jól működik a magyar-horvát szabadkereskedelem

A kétoldalú árufogalom az egyezmény ideiglenes alkalmazása óta növekedett számottevően - állapította meg Balás Péter, a Külügyminisztérium helyettes államtitkára és Olgica Spevec horvát gazdasági miniszterhelyettes a magyar-horvát szabadkereskedelmi megállapodás végrehajtását felügyelő Vegyes Bizottság tegnapi ülésén.

2001. szeptember 20. csütörtök, 10:44

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A magyar kivitel értéke a vámkedvezményeknek köszönhetően az elmúlt évek stagnálását követően 2001. első hét hónapjában a múlt év azonos időszakához viszonyítva több mint 20 százalékkal, 99 millió dollárról 122 millióra emelkedett. Különösen számottevő a bővülés az agrártermékek szállításainál, ahol a növekedési ütem a kedvezmények érvényesülése óta meghaladja az 50 százalékot. A július végéig 35 millió dollárt kitevő magyar behozatal elsősorban a textil- és faipari termékek körében növekedett.
Jövőre a szabadkereskedelmi megállapodás további könnyítések életbe léptetését irányozza elő, ami további lendületet adhat a forgalom növekedésének. Teljes körű kölcsönös vámmentesség lép életbe az ipari termékek kereskedelmében, valamint bővül a magyar agárexportot érintő kedvezmények mértéke is a tovább csökkenő horvát beviteli vámok, illetve a meghatározott cikkekre növekvő mennyiségű kedvezményes kvóták életbe lépésével.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet