A keddi New York-i járat - amelyet az amerikai terrorcselekmények miatt a kanadai Ganderbe irányítottak át - visszajön Budapestre, ahová várhatóan pénteken az esti órákban érkezik meg. A Malév Kanadában veszteglő Boeing 767-es utasszállítóját először New York-ba tervezték elindítani, de mivel ez az újabb amerikai repülőtérzárlat miatt továbbra sem lehetséges, hazahozataláról döntöttek.
New Yorkban mindössze néhány órával azután, hogy részlegesen újra megnyílt a polgári kereskedelmi repülés előtt az Egyesült Államok légtere, lezárták a repülőtereket, ahol a Szövetségi Nyomozó Iroda, az FBI emberei tevékenykednek, és állítólag le is tartóztattak néhány személyt.
