BUX 139895.90 0,19 %
OTP 45890 -0,17 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Malév törölte tengerentúli járatát, ismét bezárták az amerikai reptereket

A Malév pénteken hajnali 5 órakor törölte Budapest-New York-i járatát, mert az Egyesült Államokban ismét bezárták a repülőtereket és egyébként sem fogadnak külföldi felségjelű repülőgépeket - tájékoztatta a Ferihegyi repülőtér operatív irányítási központja az MTI-t.

2001. szeptember 14. péntek, 08:28

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A keddi New York-i járat - amelyet az amerikai terrorcselekmények miatt a kanadai Ganderbe irányítottak át - visszajön Budapestre, ahová várhatóan pénteken az esti órákban érkezik meg. A Malév Kanadában veszteglő Boeing 767-es utasszállítóját először New York-ba tervezték elindítani, de mivel ez az újabb amerikai repülőtérzárlat miatt továbbra sem lehetséges, hazahozataláról döntöttek.
New Yorkban mindössze néhány órával azután, hogy részlegesen újra megnyílt a polgári kereskedelmi repülés előtt az Egyesült Államok légtere, lezárták a repülőtereket, ahol a Szövetségi Nyomozó Iroda, az FBI emberei tevékenykednek, és állítólag le is tartóztattak néhány személyt.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet