BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nonprofit szervezetek jöhetnek létre kórházüzemeltetésre

A mai kormányülést követően Mikola István beszámolt annak a törvényjavaslatnak az elfogadásáról, amely a kormány szándékai szerint megakadályozza az egészségügyben, pontosabban a korházakban a "vadprivatizációt". A későbbiekben a tulajdonos - akár az önkormányzat - által létrehozott nonprofit szervezet, közhasznú társaság üzemeltetné a kórházakat, amely szervezet azonban alvállalkozóként bevonhat különféle gazdasági társaságokat egyes meghatározott tevékenységekre.

2001. szeptember 4. kedd, 15:24

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A törvényjavaslat életre hívja az úgynevezett szabad szellemi foglalkozású szakorvoslás kategóriáját. Az ilyen orvosok szerződést köthetnek majd a már említett, nonprofit vállalkozásként működő egészségügyi intézménnyel, illetve az Országos Egészségbiztosítási Pénztárral.
A szellemi szabadfoglalkozású orvosok egyebek mellett abban különböznek a vállalkozói orvosoktól, hogy az előbbieknek munkájukhoz nem kell nagyösszegű befektetéseket megvalósítaniuk, hisz az általuk használt infrastruktúra az adott kórház tulajdonába tartozik.

Diószegi József
Diószegi József

Ez is érdekelhet