BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Állami kompenzációt várnak a gabonatermelők a forinterősödés ellensúlyozására

Ma már biztos, hogy a kalászos gabona termése 7 millió tonna, ebből 5 millió tonna a búza - hangzott el a Mezőgazdasági Szövetkezők és Termelők Országos Szövetsége gabonaválasztmányának mai ülésén. Mivel a forint sávszélesítéséből adódó felerősödés miatt a ciklikus termelést végző gabonatermelőknek összesen 8 milliárd forint veszteségük adódott, Tóth István, a szervezet titkára szerint ezt kompenzálnia kellene az államnak, ahogyan erre Orbán Viktor miniszterelnök korábban ígéretet tett.

2001. augusztus 30. csütörtök, 10:48

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kompenzációt szerinte minden második megtermett tonna gabonára az állam által adott kétezer forinttal lehetne végrehajtani, ami a 7 millió tonna gabona esetében 3,5 millió tonnára vonatkozna, így összességében 7 milliárd forintot tenne ki. Kupa Mihály, a választmány elnöke hozzátette: a tavalyinál átlagosan 15 százalékkal alacsonyabb kalászos gabona átlagárak miatt a termelőknek 20 milliárd forint veszteségük keletkezett.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet