Az MTI tudósítása szerint a csütörtökön Budapesten megtartott megbeszélésen Jakov Goldovszkij, az orosz cég elnöke elmondta: a Szibur stratégiai befektetésként tekint magyarországi jelenlétére. Az elnök arról is tájékoztatta a kancelláriaminisztert, hogy nagy értékű, európai léptékű vegyipari fejlesztést terveznek Kazinbarcikán.
A megbeszélésen megegyeztek arról is, hogy a BorsodChem és a TVK fejlesztésének koordinációját célzó szakértői megbeszéléseken szükség esetén a kormány szakértői is részt vesznek.
