BUX 138748.09 -0,08 %
OTP 45360 0,13 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szibur vezetők Stumpf Istvánnál

A magyar kormány örül a nemzetközi befektetők beruházásainak, de minden befektetőtől elvárja, hogy átláthatóvá tegye szándékát - mondta Stumpf István kancelláriaminiszter azon a megbeszélésen, amelyen az orosz Szibériai-Uráli Petrolkémiai és Gázipari Társaság (Szibur) elnökét fogadta.

2001. augusztus 16. csütörtök, 15:18

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az MTI tudósítása szerint a csütörtökön Budapesten megtartott megbeszélésen Jakov Goldovszkij, az orosz cég elnöke elmondta: a Szibur stratégiai befektetésként tekint magyarországi jelenlétére. Az elnök arról is tájékoztatta a kancelláriaminisztert, hogy nagy értékű, európai léptékű vegyipari fejlesztést terveznek Kazinbarcikán.
A megbeszélésen megegyeztek arról is, hogy a BorsodChem és a TVK fejlesztésének koordinációját célzó szakértői megbeszéléseken szükség esetén a kormány szakértői is részt vesznek.

Máté Dániel
Máté Dániel

Ez is érdekelhet