BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az állam építené tovább az M5 autópályát

Bár az Alföld Koncessziós Autópálya (AKA) Rt. 2003 végéig opcióval rendelkezik az M5 autópálya hiányzó, Kiskunfélegyháza-Szeged-országhatár szakaszának megépítésére, Orbán Viktor kijelentette, hogy ezt a szakaszt 2003 után az állam építi meg, miután a kormányzat további koncessziós beruházásokat nem tart elképzelhetőnek.

2001. augusztus 7. kedd, 16:22

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Jelenleg arról folynak a puhatolózó tárgyalások a kormány és az AKA Rt. francia tulajdonosa között, hogy miképp valósítható meg az a kormányzati szándék, miszerint valamennyi autópálya állami tulajdonba kerüljön. Orbán Viktor szerint mindkét fél számára megfelelő megoldás születik majd.
Ide kapcsolódó hír, hogy a Nemzeti Autópálya Rt., valamint három bank - amelyek neve egyelőre nem ismert - aláírta az idei és jövő évi beruházások finanszírozásáról szóló, nagyösszegű hitelszerződést.

Diószegi József
Diószegi József

Ez is érdekelhet