A legnagyobb arányú javulás a mezőgazdaságban, a feldolgozóiparban és az építőiparban figyelhető meg. A GM felmérése szerint a kapacitás-kihasználatlanság legfontosabb okai továbbra is a munkaerőhiány, az alacsony belföldi kereslet, a külföldi kereslet hiánya, illetve a tőkehiány.
