A bíróság ma felfüggesztette az óbudai polgármester és a Sziget Kulturális Szervezőiroda közötti, a Pepsi Szigetről a meleg felvilágosító programokat kitiltó kiegészítő megállapodás hatályba lépését. A kiegészítő megállapodás szerint, amelyet július 10-én írtak alá a felek és a szervezőiroda már július 13-án semmisnek tekintett, a fiatalkorúak és a másként gondolkodók védelmében nem lehetett volna homoszexuális jellegű felvilágosító, vagy egyéb címen hasonló műsort szervezni. A polgári pert egyébként a Háttér Baráti Társaság a Melegekért (HBTM) szervezet indította.
2001. július 23. hétfő, 19:51
