Miközben a magyar miniszterelnök osztrák vircsaftról beszél az ausztriai gazdák magyarországi zsebszerződései kapcsán, van magyar „vircsaft” is, mégpedig Romániában, ahol magyarok vásárolnak termőföldet spekulációs céllal, bár a román törvények nem tiltják a külföldi jogi személyek földtulajdonhoz jutását. Románia a napokban megszigorította a parlagterületek tulajdonosainak adózását, ami igencsak nehéz helyzetbe hozhatja az ott termőföldet birtokló, azt azonban nem művelő magyar vállalkozókat. Részletek a mai Napi Gazdaságban
2001. július 23. hétfő, 12:13
