Az egykori APEH elnök 1999. szeptember végétől dolgozott az MFB-nél, az elnök-vezérigazgató mellett létrehozott stratégiai elemző központ szakértőjeként.
Simicska Lajos a kilencvenes évek első felében a Fidesz egyik gazdasági vezetője volt.
Az adóhatóság elnökévé 1998. augusztusában nevezték ki, a tisztségről 1999. augusztus 31-én mondott le. Akkori döntését egyebek között a személyét ért politikai támadásokkal indokolta.
