Ezért a kamara azt javasolja, hogy a kieső árbevétel pótlására adókedvezményt vehessenek igénybe azok a vállalkozók, amelyek exporthányada a megelőző két év átlagában meghaladja a 30 százalékot, illetve a szállítási szerződéseket 2001 május 3.-a előtt kötötték meg és az árfolyamváltozás hatása meghaladja a 2,25 százalékpontot. Ezen túl a kormány illetve a költségvetés támogatását kérik az árfolyamkockázat biztosítási díjak megfizetéséhez. Az MKIK szerint 2003-ig élhetnének ezek a kedvezmények. Az érdekképviseletek ma tárgyalnak a kormánnyal a szükséges lépésekről.
