Közép-Kelet-Európában megjelent a BSE-kór. A csehországi eset már bebizonyosodott, a betegnek vélt szlovákiai szarvasmarha BSE-fertőzése még nem, de az igen, hogy gond nélkül kerülhetett fertőzött állat északi szomszédunkhoz. Mindez együtt igazolni látszik az annak idején sokat bírált EU-bizottsági besorolást, amely szerint Magyarország nem tekinthető BSE-mentesnek. Most a magyar illetékesek elkészítették a vírus megjelenése esetén életbe lépő vészforgatókönyvet, és szigorítani akarják a szűrést. Részletek a mai NAPI Gazdaságban.
2001. június 19. kedd, 06:59
