BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Holnap jelennek meg a devizaliberalizációs rendeletek

A korábban bejelentett határidőnek megfelelően pénteken, azaz június 15-én megjelennek a devizaliberalizációs kormány- illetve jegybanki rendeletek - közölte az MTI. A kormányrendelet hatályba lépése - ami a megjelenés napja, vagyis péntek - a következő devizakorlátozások feloldását jelenti:

2001. június 14. csütörtök, 19:53

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

- megszűnik az eddigi deviza, illetve valuta hazahozatali kötelezettség;
- lehetővé válik, hogy belföldiek, vállalatok és magánszemélyek egyaránt devizahatósági engedély nélkül nyissanak forint- és devizaszámlát külföldön;
- a devizabelföldiek belföldi devizaszámláján bármilyen jogcímen szerzett deviza vagy valuta eredetvizsgálat nélkül elhelyezhető és korlátozás nélkül felhasználható;
- nemcsak magánszemélyek, hanem belföldi vállalkozások, szervezetek is korlátlanul tarthatnak valutát;
- a külföldi vállalkozásban való közvetlen tulajdonszerzés feltételei megszűnnek és megszűnik a bejelentési kötelezettség is;
- minden téren, valutától függetlenül, megszűnik a devizahatósági engedélyezési, illetve bejelentési kötelezettség, így többek között a rövidlejáratú portfólió műveletekre, köztük a fedezeti (így határidős) ügyletekre, lejárattól függetlenül a hitelfelvételre és -nyújtásra, pénzügyi biztosítékokra, tartozás átvállalásra vonatkozó korlátozások is megszűnnek;
- szabaddá válik a devizakülföldiek részére az ajándékozás;
- külföldi és hazai fizetőeszközt, bel- és külföldiek egyaránt korlátozás nélkül hozhatnak be az országba, illetve vihetnek ki külföldi valutát és forintot;
- a törvényes fizetőeszköz továbbra is a forint, de kölcsönös megállapodás esetén mód nyílik akár belföldiek között, akár bel- és külföldiek között a külföldi devizában, valutában való fizetésre.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet