BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Demszky lemondott az SZDSZ elnökségéről

Lemondott pártelnöki tisztségéről Demszky Gábor, az SZDSZ elnöke szombati hatállyal. Az MTI-hez eljuttatott közleményében a szabad demokrata politikus kifejtette: kezdetektől fogva világos volt, hogy az SZDSZ-ben vannak, akik szerint a jelenlegi kormány leváltásához az SZDSZ-nek egy baloldali blokkot kell formálnia az MSZP-vel. Ezzel sem elvi, sem gyakorlati okokból nem tudok egyetérteni - közölte a pártelnök, hozzátéve: elnökként ő a felelős azért, hogy nem sikerült megteremteni a párton belüli két irányzat közötti összhangot.

2001. június 14. csütörtök, 11:16

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Demszky Gábor megfogalmazása szerint a Fidesz vezette kormány leváltására a szocialista pártnak sem egyedül, sem egy tőle nehezen megkülönböztethető segédpárttal nincs esélye. A hármas teher, pártelnökség, listavezetés és főpolgármesterség együttes viselése meghaladta erőmet - jelzi a politikus.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet