A villamosenergia-piac megnyitásakor mintegy 15 százalékos árelőnyhöz jutnak a feljogosított fogyasztók, amelyek szabadon választhatnak majd, hogy honnan szerzik be az áramot, - mondta Hegedűs Éva, a Gazdasági Minisztérium helyettes államtitkára az Energia 2001 konferencián. A későbbiekben azonban számukra is fokozatosan nőni fognak az árak, figyelembe véve a jelenleg prognosztizálható tőzsdei árakat, valamint a befagyott költségeket - idézte az MTI a helyettes államtitkárt. A kormány elképzelése szerint a villamosenergia-piac 2003. január 1-jén 33-35 százalékban nyílik meg.
2001. június 12. kedd, 11:18
