Válságos helyzetben van a magyar borágazat - hangoztt el a Hegyközségek Nemzeti Tanácsa, a Magyar Borgazdaság Szövetsége és a Magyar Borakadémia mai sajtótájékoztatóján. A rossz helyzet egyik oka a borászok szerint az export évek óta tartó szűkülése. A magyar borok kivitelének volumene a tavalyi csaknem 10 százalékos csökkenés után az idén az első negyedévben 15 százalékkal, 164,5 ezer hektoliterre esett vissza az előző év azonos időszakához képest.
2001. május 31. csütörtök, 13:40
