Nagy lépést tett a Magyar Posta a Postabank megszerzése felé, miután az országgyűlés tegnap a pénzügyi csomag részeként megújította a hitelintézeti törvény egyes pontjait. Egyikük kivonja a Magyar Postát a hitelintézetekre vonatkozó korábbi tulajdonkorlátozás alól, és így olyan jogokkal hatalmazná fel, amelynek értelmében a magyar állam, a hitelintézetek, a biztosítók, illetve a befektetési társaságok és a pénzügyi holdingok mellett a Posta is jogot szerezne arra, hogy a minden másra érvényes 15 százalékos határnál nagyobb arányban szerezzen tulajdonjogot valamely bankban. Ezzel teljesülhez a Postának az az elvárása, hogy a Postabank teljes, 99,9 százalékos állami pakettje az övé lehessen.
2001. május 30. szerda, 07:59
