BUX 139160.86 -0,24 %
OTP 44960 0,09 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Túladóztatott a turizmus?

Az Országgyűlés Idegenforgalmi Bizottsága szükségesnek tartja a turisztikai hozzájárulás megszüntetését; erre a testület állásfoglalásban hívta fel a Pénzügyminisztérium figyelmét - tájékoztatta az MTI-t Pál Béla (MSZP), a bizottság elnöke.

2001. május 28. hétfő, 10:39

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A politikus úgy vélekedett, hogy mára az idegenforgalmi ágazat - amelynek növekedése a duplája a gazdaság egésze bővülésének - „igazságtalanul túladóztatottá vált”. A parlamenti testület ezenkívül azt javasolja a kormányzatnak, hogy mielőbb teremtse meg a turisztikai vállalkozások számára a devizaszámla nyitásának lehetőségét. A forint árfolyamsávjának szélesítése miatt ugyanis ezek jelentős veszteségeket szenvednek el, ami elkerülhető volna a számlavezetéssel - mondta a bizottsági elnök.
A bizottság megítélése szerint a belföldi turizmus élénkítése érdekében a jelenlegi 10 ezer forintról magasabbra kell emelni az üdülési csekkek adómentes értékét. E javaslatokat a bizottság kormánypárti és ellenzéki tagjai együttesen fogalmazták meg.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet