BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem a magyar baromfi dönti be a román piacot

Az idei év első forgalmi adatai véglegesen bizonyítják, hogy semmilyen gazdasági alapjuk nincs a magyar baromfihús importját akadályozó román intézkedéseknek, a magyar szállítások az összimport 5,3 százalékát tették ki - mondta Halász János, a bukaresti Magyar Kereskedelmi Iroda vezetője az MTI-nek.

2001. május 28. hétfő, 12:15

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Romániai Baromfitenyésztők Szövetségének (UCPR) legfrissebb adatai szerint Románia az év első két hónapjában 4614 tonna baromfihúst importált. Ebből 2853 tonna az EU-ból érkezett az EU számára biztosított kedvezményes vámokkal. Az Egyesült Államokból 905 tonna, Németországból 315 tonna, Magyarországról pedig 243 tonna csirkehús érkezett. Románia csaknem két éve - előbb egy évre, majd meghatározatlan időre - megszüntette a magyar baromfihúsra a kedvezményes CEFTA-vámot, arra hivatkozva, hogy a magyar termék zavarokat okoz a román piacon. A román baromfitenyésztők azt is kifogásolják, hogy az import baromfihúsnál a vám alapja, vagyis az ár, irreálisan alacsony.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet