A Romániai Baromfitenyésztők Szövetségének (UCPR) legfrissebb adatai szerint Románia az év első két hónapjában 4614 tonna baromfihúst importált. Ebből 2853 tonna az EU-ból érkezett az EU számára biztosított kedvezményes vámokkal. Az Egyesült Államokból 905 tonna, Németországból 315 tonna, Magyarországról pedig 243 tonna csirkehús érkezett. Románia csaknem két éve - előbb egy évre, majd meghatározatlan időre - megszüntette a magyar baromfihúsra a kedvezményes CEFTA-vámot, arra hivatkozva, hogy a magyar termék zavarokat okoz a román piacon. A román baromfitenyésztők azt is kifogásolják, hogy az import baromfihúsnál a vám alapja, vagyis az ár, irreálisan alacsony.
