BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ismét méregtelenítenek Dorogon

Dorogon a garéi hulladékok égetésére vállalt moratóriumot meghosszabbítva május 21-én ismét megkezdték a folyékony klórbenzol-tartalmú anyagok ártalmatlanítását - mondta Kemény Attila, környezetvédelmi helyettes államtitkár hétfőn sajtótájékoztatón.

2001. május 28. hétfő, 12:19

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az MTI szerint Kemény elmondta, hogy a kéthetes moratóriumra a lakosság megnyugtatása érdekében kérte a minisztérium a céget. Időt akartak adni azon vizsgálat elvégzésére, amelyet egy külföldi intézmény végzett volna el - a helyettes államtitkár szavai szerint - egy, a korábbi mérési eredményeket kifogásoló országgyűlési képviselő közbenjárására. Illés Zoltán, az Országgyűlés Környezetvédelmi Bizottságának elnöke korábban elfogadhatatlannak nevezte a Dorogon elvégzett dioxin-kibocsátás mérés eredményeit, és ígéretet tett arra, hogy egy akkreditált külföldi laboratóriummal újabb méréseket végeztet el. A helyettes államtitkár ezzel szemben közölte, hogy az országgyűlési képviselő által ígért mérések a kéthetes moratórium alatt nem történtek meg, a tárca és a cég dioxin-vizsgálatra kért fel egy magyar, illetve egy külföldi intézményt, ezek várhatóan június elején vizsgálódnak.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet