Az MTI szerint Kemény elmondta, hogy a kéthetes moratóriumra a lakosság megnyugtatása érdekében kérte a minisztérium a céget. Időt akartak adni azon vizsgálat elvégzésére, amelyet egy külföldi intézmény végzett volna el - a helyettes államtitkár szavai szerint - egy, a korábbi mérési eredményeket kifogásoló országgyűlési képviselő közbenjárására. Illés Zoltán, az Országgyűlés Környezetvédelmi Bizottságának elnöke korábban elfogadhatatlannak nevezte a Dorogon elvégzett dioxin-kibocsátás mérés eredményeit, és ígéretet tett arra, hogy egy akkreditált külföldi laboratóriummal újabb méréseket végeztet el. A helyettes államtitkár ezzel szemben közölte, hogy az országgyűlési képviselő által ígért mérések a kéthetes moratórium alatt nem történtek meg, a tárca és a cég dioxin-vizsgálatra kért fel egy magyar, illetve egy külföldi intézményt, ezek várhatóan június elején vizsgálódnak.
