A piacnyitással kapcsolatosan az a kormány álláspontja, hogy nem a szolgáltatói, hanem a mérsékelten infrastrukturális alapú verseny feltételeit kell megteremteni. A kormány azt a javaslatot támogatta továbbá, mely szerint a mobil és a vezetékes rendszerek összekapcsolásakor a hívás díját azon szolgáltató a tarifái szerint kell megállapítani, amelytől kezdeményezik a kapcsolat létrehozását. A kormány javaslata a kis piaci szereplők részére lehetővé tenné az előfizetői hurokhoz való hozzájutást. A kormányülésen részt vett a Gazdasági Versenyhivatal elnökhelyettese, Nagy Márta is.
