Az első negyedévben a turizmus devizabevételei 21 százalékkal 767 millió euróra emelkedtek, míg az ágazat aktívuma 16,6 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit - jelentette be Budai Zoltán, a Gazdasági Minisztérium turisztikai helyettes államtitkára. Javult a kereskedelmi szálláshelyek forgalma, a szállásdíjak 12 milliárd forintot tettek ki. Márciusban emelkedett a német turisták vendégéjszakáinak száma, de a belföldi turizmus is beindult.
2001. május 17. csütörtök, 14:26
