A tanácskozáson megállapították, hogy a Magyar Hírlap által elkövetett korábbi hiba, annak orvoslása, illetve a kongresszusról való kitiltás között nem áll fen ok-okozati összefüggés, hiszen a lap már kitiltása előtt elnézést kért. A résztvevők - a MAKÚSZ képviselője, a Duna Televízió hírigazgatója és a Magyar Rádió Krónika főszerkesztője kivételével - további szolidaritásukról biztosították a Magyar Hírlapot. Az újság vezetői még nem döntötték el, hogy milyen lépéseket tegyenek munkatársuk kitiltása miatt a Fidesz hétvégi kongresszusáról - mondta Kocsi Ilona főszerkesztő az MTI-nek. Abban azonban a főszerkesztők többsége egyetértett, hogy a tájékoztatás és a tájékoztatás jogát sértette meg a Fidesz azzal, hogy kongresszusára nem akkreditálta a Magyar Hírlap munkatársát.
