BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tanácskozott a MÚOSZ a Fidesz-Magyar Hírlap ügyről

A MÚOSZ és a vezető napilapok, rádiók és televíziók vezetői megvitatták a Magyar Hírlap és a Fidesz közt kialakult helyzetet. Mint ismeretes a Fidesz hétvégi kogreszusára nem engedték be a Magyar Hírlap munkatársát egy korábbi nézeteltérés miatt.

2001. május 9. szerda, 19:35

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A tanácskozáson megállapították, hogy a Magyar Hírlap által elkövetett korábbi hiba, annak orvoslása, illetve a kongresszusról való kitiltás között nem áll fen ok-okozati összefüggés, hiszen a lap már kitiltása előtt elnézést kért. A résztvevők - a MAKÚSZ képviselője, a Duna Televízió hírigazgatója és a Magyar Rádió Krónika főszerkesztője kivételével - további szolidaritásukról biztosították a Magyar Hírlapot. Az újság vezetői még nem döntötték el, hogy milyen lépéseket tegyenek munkatársuk kitiltása miatt a Fidesz hétvégi kongresszusáról - mondta Kocsi Ilona főszerkesztő az MTI-nek. Abban azonban a főszerkesztők többsége egyetértett, hogy a tájékoztatás és a tájékoztatás jogát sértette meg a Fidesz azzal, hogy kongresszusára nem akkreditálta a Magyar Hírlap munkatársát.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet