BUX 139275.02 -0,02 %
OTP 45260 -0,09 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megugrott a kiskereskedelmi forgalom - elemzői vélemények

A kiskereskedelmi forgalom volumene az év első két hónapja alatt 7,8 százalékkal nőtt az egy évvel korábbihoz képest – jelentette tegnap a Központi Statisztikai Hivatal (KSH). Nyeste Orsolya, a Postabank Értékpapír Rt. elemzője szerint a forgalom 7,8 százalékos év eleji bővülése összhangban van reálkeresetek januárban és februárban feljegyzett dinamikus növekedésével, a megtakarítások visszaesésével és a költségvetés magas áfabevételeivel is. Cikkünk a mai NAPI Gazdaságban.

2001. április 25. szerda, 06:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Januárban 9,7, februárban pedig 6,1 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi volumen. Egy évvel korábban 1,6, illetve 10,6 százalékos volt a 12 havi növekedés, tavaly decemberben pedig – a piaci elemzők meglepetésére – csupán 1,4 százalékos. Zsoldos István, a Concorde Értékpapír Rt. közgazdásza szerint az adatok olyan hektikusan mozognak, hogy megkérdőjelezhető a KSH módszertanával számított statisztika megbízhatósága.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet