BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább csökkent a mezőgazdaság szerepe

A magyar mezőgazdaság aránya a GDP-ben 4,5 százalékra csökkent tavaly az előző évi 4,9 százalékról, s az ágazat alkalmazottainak száma egy év alatt több mint 20 ezer fővel lett kevesebb – derül ki a Magyar Agrárkamara értékeléséből, amit egy mai sajtótájékoztatón ismertettek.

2001. április 18. szerda, 14:20

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Csikai Miklós, az agrárkamara elnöke felhívta a figyelmet arra, hogy a múlt év gazdasági folyamatainak a lakosság és a gazdaságpolitika mellett a termelők is vesztesei voltak. Utóbbiak tavalyi adózás előtti eredménye 0-15 milliárd forint közötti összegre várható, attól függően, hogy a gabonafélékből mekkora az erre az évre áthozott készlet.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet