BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Változatlan adatok a februári ipari termelésről

Februárban hó/hó alapon 5,2 százalékkal, év /év alapon 18,5 százalékkal nőtt az ipari termelés Magyarországon, a szezonálisan és munkanap-korrekcióval is kiigazított index szerint - tette közzé a végleges, az előzetesekkel megegyező adatokat a KSH. A korrekciók nélkül számolt ipari termelés 10,4 százalékkal haladta meg az előző évi szintet.

2001. április 17. kedd, 09:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az ipar exportja 21,6 százalékkal, belföldi értékesítése 2,5 százalékkal bővült tavaly februárhoz viszonyítva. Az idei első két hónapban 13,1 százalékkal emelkedett az ipari termelés éves összehasonlításban. A termelésnövekedés fő forrása az export volt: a kivitel az előző év első két hónapjához viszonyítva 23,6 százalékkal emelkedett. Az export 50,5 százalékát az ipari vámszabad területeken működő szervezetek adják. Ezeknél a vállalkozásoknál az ipari átlagot kismértékben meghaladó 27,5 százalékos növekedés mutatkozott az előző év azonos időszakához képest. Az ipar kéthavi belföldi értékesítése 5,5 százalékkal bővült.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet