A mai kormányülést követő sajtótájékoztatón elhangzott, hogy az idén 13,8 százalékkal emelkednek a nyugdíjak. Az emelés - amely 45 milliárdos kiadást jelent a költségvetésben - július 1-től épül be a nyugdíjakba, s visszamenőlegesen érvényes. A kormány egyébként az eddiginél nagyobb átlagkereset-növekedésre számít, azaz a nyugdíjak kiszámításához is használt nettó átlagereseti indexet 8,6 százalékról 13,1 százalékra emelte.
2001. április 10. kedd, 16:48
