BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jövőre kezdődnek az agrárkompenzációról szóló tárgyalások az EU-val

A jövő év első felében várható az agrártermelői kompenzációs támogatásokról szóló tárgyalások megkezdése az Európai Unió (EU) és Magyarország között. Ebben a kérdésben egyelőre a jelenlegi EU-tagországok álláspontja sem egységes - mondta el Somogyi Zoltán, az agrártárca osztályvezetője egy szakmai konferencián.

2001. április 4. szerda, 11:49

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Somogyi hozzátette, hogy Magyarország álláspontja változatlan abban, hogy az agrártermelők számára szükségesnek tartja a jelenlegi uniós szabályozás átvételét. Az EU-ban fel lehet használni a közvetlen támogatások 20 százalékát tagországi szinten más - például vidékfejlesztési - célokra, bár ezzel a lehetőséggel mind ez idáig csupán Franciaország és Nagy-Britannia élt.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet