BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Veszteséges évet zártak a cukorrépa-termelők

Az 1998-99-es évek után újabb veszteséges évet tudhatnak maguk mögött a cukorrépatermesztők országosan - tudtuk meg Szőke Gézától, a Cukorrépatermesztők Országos Szövetsége (CTOSZ) elnökétől.

2001. március 26. hétfő, 17:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A cukorrépa vetésterülete tavaly soha nem látott mélypontra esett, a betakarított terület nem érte el az 55 ezer hektárt, amely mintegy 15 százalékkal kevesebb az előző évinél, s több mint 56 százalékkal kisebb az 1995-ösnél. Tavaly hektáronként országosan 36,84 tonna átlagtermést, 16,05 százalékos cukortartalmat és minden idők második legkisebb, 268,2 ezer tonnás országos cukortermését regisztrálták.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet