BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magyarország tárgyalásokat kezdeményezett Lengyelországgal a vámügyben

Magyarország miniszteri szintű tárgyalást kezdeményezett Lengyelországgal a kétoldalú kereskedelmi kapcsolatokat érintő kedvezmények visszaállításának reményében - jelentette be ma Balás Péter, a Külügyminisztérium helyettes államtitkára. A várhatóan már a jövő héten tető alá hozandó megbeszélésén Magyarországot Martonyi János külügyminiszter, Lengyelországot Artur Balazs agrárminiszter képviselné.

2001. március 14. szerda, 13:30

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A magasszintű tárgyalásokat indokolja, hogy idén januárban a Lengyelországba irányuló magyar export 45 millió dolláros értékéhez képest az onnan származó behozatal 63 millió dollár volt, s már az agrártermékeknél is kismértékű passzívum tapasztalható a korábbi aktívummal szemben. Utóbbi oka, hogy Lengyelország korábban megvonta a CEFTA-kedvezményeket bizonyos magyar agrártermékektől, a kukoricától, búzától, sűrített paradicsomtól, január elsejétől pedig a baromfira és a sertéshúsra vezetett be magasabb vámokat. A lengyel kormány elvi szinten már döntött arról is, hogy az említett öt magyar agrártermékre teljesen megszünteti a CEFTA-kedvezményt. Egyes hírek szerint ez az intézkedés már a tervezett tárgyalások előtt, akár már a napokban életbe léphet, ami jelentősen megnehezítené a megegyezést, ugyanis a februári magyar ellenintézkedések után újabb magyar ellenlépéseket indukálna.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet