BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még az EU-csatlakozás előtt privatizálnák a termőföldet a zöldszalagosok

A jelenlegi földtulajdon-szerkezet mellett nincs esély tartósan versenyképes mezőgazdaság megteremtésére, ezért lehetővé kell tenni a termőföld szabad forgalmazását, illetve a még állami tulajdonban lévő – döntően magántársaságok által bérelt földeket – privatizálni kell. Erről Raskó György agrárközgazdász, a zászlajára egy alternatív agárprogram kidolgozását kitűző, közelmúltban alakult Zöld Szalag Mozgalom egyik alapítója beszélt egy mai sajtótájékoztatón.

2001. március 2. péntek, 15:12

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Raskó szerint a részvénytársaság formában kívánatos működésű Nemzeti Földalap olyan szervezet kell legyen, amely parlamenti ellenőrzés mellett a rábízott földvagyont a nemzetgazdaság szempontjából kívánatos és törvényben meghatározott célok szerint magánosítja, lehetőleg még az Európai Unióhoz való csatlakozás előtti időszakban.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet