Raskó szerint a részvénytársaság formában kívánatos működésű Nemzeti Földalap olyan szervezet kell legyen, amely parlamenti ellenőrzés mellett a rábízott földvagyont a nemzetgazdaság szempontjából kívánatos és törvényben meghatározott célok szerint magánosítja, lehetőleg még az Európai Unióhoz való csatlakozás előtti időszakban.
