Magyarország már kapott egy horvát hatástanulmányt a horvátok által a Dráván építeni tervezett vízlépcsővel kapcsolatban. A többféle üzemmódra tervezett erőmű teljesítménye 138 MW lenne, s a horvátok általában a napi csúcsra járatást kívánnák alkalmazni, nagyvíz esetén folyamatosan üzemeltetve az erőművet. A magyar kormány tavalyi határozata szerint nem ért egyet az erőmű létesítésével, amelyről tárgyalások várhatók.
2001. február 14. szerda, 15:07
