BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Handelsblatt a magyar áramár-intézkedésről

A magyar kormány új árintézkedésével felbosszantotta a hat, magánkézben lévő áramszolgáltató vállalatot – közölte az MTI a Handelsblatt cikkére hivatkozva. A lap beszámolója szerint év eleje óta a szolgáltatóknak, illetve többségi tulajdonosaiknak, a német E.ON-nak, RWE-nek, EnBW-nek és a francia EdF-nek 13 százalékkal többet kell fizetniük az MVM-nek az áramért, ugyanakkor ők maguk csupán 6 százalékkal emelhetik a fogyasztói árat. Az idei évben a hat nagy cég üzleti nyeresége összesen mintegy 22 milliárd forinttal fog csökkenni - tavaly az ágazat 33 milliárd forint adózás előtti nyereséget mutatott ki.

2001. január 18. csütörtök, 15:08

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Handelsblatt idézte a kormány és a Magyar Energia Hivatal álláspontját, amelyek elismerik, hogy a szolgáltatók nyeresége apadni fog; mindketten azzal érvelnek, hogy a vállalatoknak meg kell osztaniuk nyereségüket a fogyasztókkal. Ezen kívül - teszik hozzá - a hálózati és az áramlopásból származó veszteségeket nem lehet kizárólag a fogyasztókra hárítani.

Ádám Viktor
Ádám Viktor

Ez is érdekelhet