A Handelsblatt idézte a kormány és a Magyar Energia Hivatal álláspontját, amelyek elismerik, hogy a szolgáltatók nyeresége apadni fog; mindketten azzal érvelnek, hogy a vállalatoknak meg kell osztaniuk nyereségüket a fogyasztókkal. Ezen kívül - teszik hozzá - a hálózati és az áramlopásból származó veszteségeket nem lehet kizárólag a fogyasztókra hárítani.
