A venezuelai hatóságok és a nemzetközi sajtó beszámolói szerint a szerdai kettős földrengés következtében legalább 235 ember meghalt, és 4300-an megsérültek.
A mentési munkálatok továbbra is folyamatosan zajlanak, a mentőalakulatok a romba dőlt épületek között túlélők után kutatnak. Több térségben nehéz a hozzáférés, ami lassítja a mentést és a sérültek ellátását.
Az amerikai földtani intézet adatai szerint szerdán az országot gyors egymásutánban megrázó két erős földrengés közül az első, amit előrengésként jellemeztek 7,2-es, míg az azt 39 másodperc múlva követő főrengés 7,5-es erősségű volt. Az utóbbi
1900 óta a legerősebb földrengés volt az országban.
A rengések epicentruma a fővárostól nagyjából 170 kilométerre nyugatra esett, az első rengés 22 kilométer, a második, erősebb, 10 kilométer mélyen történt. Ezt több utórengés is követte, közte egy 4,5-es és egy 4,4-es erősségű Caracas közelében. A rengést még az ötszáz kilométerrel távolabb lévő kolumbiai Bogotában is érzni lehetett.
Jorge Rodríguez, a venezuelai nemzetgyűlés elnöke szerint 250 épület rongálódott meg vagy semmisült meg, főként La Guaira városában. A fővárosban is omlottak össze épületek – közölte Diosdado Cabello belügyminiszter a Telex összefoglalója szerint.
A hatóságok szükségállapotot hirdettek, lezárták a Simón Bolívar nemzetközi repülőteret, iskolaszünetet rendeltek el, valamint több érintett területen felfüggesztették a gázszolgáltatást.
Az ország olajipari infrastruktúrája a közlések szerint nagyrészt sértetlen maradt, mivel a rengés nem érintette közvetlenül az olajmezőket.
