BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elszabadultak az indulatok Moszkvában: Zelenszkij likvidálását és atomcsapást követelnek

Ráléptek az elnök sarkára a mérvadó nacionalisták: újabban azzal szorongatják Putyint a mágnásai, hogy pusztító üzemmódba kapcsolva most már vesse be a nukleáris fegyvert Ukrajnában, vegye célpont alá az összes európai dróngyárat, és likvidálja Zelenszkijt. Egyúttal szakítsa meg a diplomáciai tárgyalásokat Amerikával, mivel Trump nem teljesítette a békeígéreteit, akit ráadásul Irán is térdre kényszerített.

2026. június 27. szombat, 07:40

Fotó: Reuters / Pool / Valery Sharifulin
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Megelégelték a keményvonalas nacionalisták, hogy Oroszország sorra kapja a stratégiai dróntámadásokat Kijevtől, ezért immár sorsdöntő csapásokat követelnek atommal, minden diplomáciai szempontot nélkülöző stratégiával, európai támadásokkal – példaként Iránt említik a keményebb taktika modelljeként. Az amerikai közvetítésű béketárgyalásokból való kilépést is szorgalmazzák, mivel Trump tavaly augusztusi, alaszkai csúcstalálkozón tett ígérete máig nem teljesült a háború kedvező lezárására.

Elemzők szerint az amerikai elnök két szék közül a pad alá eshet a világhatalmi vállalásaiban, ami hazájában is fokozhatja a népszerűtlenségét, míg az orosz vezető is nyomás alá került az oligarchák szigorú nyilvános retorikájától, ami a népe körében korbácsolja fel a várakozásokat.

Kiiktatnák az ukrán elnököt

A háború kívánt eszkalációja az orosz nacionalisták szerint

teljes mozgósítással, az európai dróngyárak elleni csapásokkal, a kijevi kormányzati negyed teljes lerombolásával, sőt, Volodimir Zelenszkij elnök meggyilkolásával járna

írja a Reuters.

Elő az atombombával!

Ukrajna közelmúltban végrehajtott mélyreható dróncsapásai – amelyek Moszkvát, Szentpétervárt és a Krímet célozták meg, pattanásig feszítik a hangulatot: egyre többen kételkednek abban, hogy a 2022-ben indított háborúban Oroszország meg tudja védeni hatalmas területét.

"Minek kell még történnie, mielőtt elkezdünk igazán harcolni? A háború győzelmet jelent mindenáron. Használjuk a nukleáris fegyvereket, amelyeket elődeink fejlesztettek ki erre a célra" – idézik Konsztantyin Malofejev nacionalista mágnás nagy vihart kavart kijelentését. De többen is felszólították a Kreml vezetőjét, hogy

fontolja meg a taktikai atomfegyverek bevetését Ukrajna teljes megsemmisítésére.

Eközben több százezer orosz már követeli az Obsessed by War blogon, hogy bombázással tegyenek élhetetlenné ukrán nagyvárosokat.

Az oroszok is már legyőznék Trumpot

Néhány oligarcha az USA-t is nyíltan bírálja: szerintük Irán taktikáját kéne követni, és fel kell rúgni a béketárgyalásokat. Főként, hogy úgy vélik, Washington hozzájárult az elmúlt időszak szisztematikus légicsapásaihoz Moszkva ellen. „Azért adhattak zöld utat Zelenszkijnek, mert

Irán a tökén ragadta meg Trumpot, és kényszerítette egy megalázó megállapodás aláírására, amit gyorsan le kell vezetnie valahol”

– jelentette ki egy másik tekintélyes elnöki támogató. Hangoztatta:

nincs más választásunk – vagy mi győzzük le Trumpot, vagy ő győz le minket.

Európai célpontok

A Kremlhez közelálló források szerint Putyin hajlik arra, hogy beadja a derekát a nyomásnak, mivel ugyan egy szigorúan ellenőrzött, 26 év alatt felépített politikai rendszer élén ül, de a közhangulatot nem hagyhatja figyelmen kívül.

A héten három magas rangú kormánytisztviselő is kinyilatkozta, hogy az Egyesült Államokkal folytatott tárgyalások sehová sem vezettek, míg a Védelmi Minisztérium már közzétette olyan európai gyárak listáját, ahol állítólag drónokat gyártottak Ukrajna számára – közöttük brit, német, spanyol, olasz, izraeli és lengyelországi telephelyeket is.

Ez pedig a Reuters elemzői szerint utalhat a küszöbön álló stílusváltásra, bár az orosz elnök egyelőre magabiztosnak tűnik a jelenlegi stratégiában – mint kedden a katonai akadémia végzőseinek mondta: „Végül minden megoldódik.”

Ez is érdekelhet