Ahogy beköszöntött a nyár, úgy a fagylaltárak is újra a figyelem középpontjába kerültek.
Horvátországban még sokan emlékeznek arra, hogy mennyibe került a fagylalt, amikor a kuna volt a hivatalos fizetőeszköz. Egy gombóc ára 6-7 kuna volt, ami nagyjából 80-90 centet jelentett.
Napjainkban 2 euró között mozognak az árak, Zágrábban egy gombóc átlagosan 2,30 euróba kerül.
A népszerűbb horvát üdülőhelyeken akár 4 eurót is elkérhetnek gombóconként.
A Croatia Week azt írja, ezek az árak nagy visszhangot váltottak ki a közösségi médiában is.
- Egyesek azt írták, hogy egy gombóc fagyinak legfeljebb 1 euróba kellene kerülnie.
- Mások pedig azt sérelmezték, hogy egy fagyizás lassan jelentős kiadást jelent egy család számára.
A másik oldal viszont a vállalkozók oldaláról közelítette meg a témát. Szerintük az árakban megjelennek az alapanyagok, gépek, bérleti díjak és egyéb költségek is. Ezeknek az árai pedig szintén folyamatosan emelkednek.
Egy korábbi fagylaltos is megszólalt: véleménye szerint 4 liter fagylalt előállítása ritkán kerül többe 10 eurónál, miközben egy gombócért sok helyen már 3-4 eurót is elkérnek.
