Szinte pont két évvel azután, hogy 2024-ben katasztrofálisan szerepelt a Trumppal folytatott elnökjelölti vitában, most Joe Biden keményen kiosztotta utódját, Donald Trumpot.
Szavai szerint „nemcsak a hiúsági projektjeiről van szó: lebontatja a Fehér Ház keleti szárnyát, hogy helyet csináljon a báltermének, ráíratja a nevét a Kennedy Centerre, diadalívet építtet a saját tiszteletére, sőt még külön medencekarbantartót is felfogad, hogy rendbe hozza a washingtoni tükörmedencét”.
Hűha! Micsoda lúzer!
– fogalmazta meg a marylandi kaszinóban tartott gálán Biden, aki Trumpot korruptnak is ábrázolta. A CNN szerint az exelnök a republikánus elnök kapcsán hozzáfűzte:
„A tükörmedence azonban valami még rosszabbat tükröz, mint ennek a kormányzatnak a középpontjában álló nárcizmus és inkompetencia. A korrupciót. A pimasz, nyílt korrupciót. Olyan mértékű korrupciót, amilyet az amerikai történelemben egyetlen kormányzat idején sem láttunk.”
Biden arra is kitért, igazán az dühíti fel, hogy Trump az adófizetők pénzét akarja odaadni a január 6-i felkelés résztvevőinek. A demokrata előd szerint „ezek az emberek nem érdemelnek kártérítést. Az lenne a helyes, ha nagyon-nagyon hosszú időre börtönbe kerülnének”.
