BUX 139315.24 0,01 %
OTP 45350 0,11 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rekordmeleg Európában: ikonikus látványosságok zárnak be a kániku­la miatt

Egyes nyugat-európai turisztikai célpontok rövidített időben fogadnak látogatókat.

2026. június 24. szerda, 09:28

Fotó: Getty Images / David Ramos
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A rendkívüli hőség miatt mától három napon át jelentősen lerövidíti nyitvatartását a brüsszeli Atomium, Belgium egyik legismertebb és leglátogatottabb műemléke. Franciaországban a Mont-Saint-Michel a látogatás elhalasztását javasolja a turistáknak.

  • A rozsdamentes acélgömbjeiről ismert Atomium csak 10 és 14 óra között lesz látogatható, míg amúgy 18 óráig tart nyitva.
  • A belépés mindhárom napon legkésőbb 13 óra 30 percig lesz lehetséges.

A fém építmény túlhevülhet a következő napokra jósolt 32-34 fokos hőségben, sőt pénteken a legmagasabb hőmérséklet elérheti a 38 vagy akár a 39 Celsius-fokot is az előrejelzések szerint.

A hőség miatt csökkentett nyitvatartás nem példátlan, de ritka az évente 800 ezer látogatót vonzó, az 1958-as világkiállításra épült, és Belgium egyik nemzetközi szimbólumává vált Atomium esetében.

A szomszédos Franciaország fővárosában az Eiffel-torony és a Louvre jelentett be rövidített nyitvatartást a kánikulai napokra.

  • Párizsban az Eiffel-torony a hőség miatt kedd délután 4 órakor bezárt a szokásos 0 óra 45 perc helyett.
  • A Louvre Múzeum is bejelentette, hogy a nap legforróbb óráiban tapasztalható emelkedő hőmérséklet és a nehéz látogatási és munkakörülmények miatt szerdától szombatig kivételesen korábban, délután 4 órakor zárja kapuit a megszokott 6 óra helyett.

Franciaországban a párizsi régión kívül a leglátogatottabb idegenforgalmi célpont, a Mont-Saint-Michel honlapján azt javasolja a turistáknak, hogy halasszák el látogatásukat a vörös színű hőségriasztás időszakában.

Kedden összesen 54 francia megyében, köztük egész Normandiában a legmagasabb fokozatú hőségriasztás volt érvényben. A francia meteorológiai szolgálat szerint a Mont-Saint-Michelnél a hőmérséklet elérte a 39 Celsius fokot, ami szokatlanul magas érték az általában a La Manche csatorna miatt mérsékelt éghajlatú helyszínen. A rendkívüli meleg miatt megerősítették a polgári védelem és a Vöröskereszt jelenlétét, emellett csökkentették a műemlékhez közlekedő járatok utaslétszámát az utazók kényelme érdekében. A településen további ivóvízvételi pontokat is kialakítottak.

Ez is érdekelhet