BUX 138790.87 -0,51 %
OTP 44780 -0,31 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Belgrádba tart Szijjártó Péter, összejön a nagy Mol-üzlet?

A külügyminiszter csütörtökön Belgrádba érkezik, várhatóan tárgyalni fog a szerb olajvállalat kivásárlásáról is.

2026. január 14. szerda, 16:06

Fotó: MTI / Vasvári Tamás
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Szijjártó Péter külügyminiszter január 15-én, csütörtökön Belgrádba érkezik – jelentette be szerdán a szerb Bányászati ​​és Energiaügyi Minisztérium.

A magyar tárcavezető a bejelentésnek megfelelően, Dubravka Đedović Handanović bányászati ​​és energetikai miniszterrel fog találkozni.

A szerb miniszter korábban bejelentette, hogy a beszélgetés egyik témája "egy lehetséges nemzetközi megállapodás Szerbia és Magyarország között a NIS kontextusában" lesz. 

A NIS (szerb olajvállalat) részvényeinek 56 százaléka orosz tulajdonban van, emiatt a cég felkerült az amerikai szankciós listára. A megoldás a kivásárlás, a lehetséges vevők közt a Mol az elsőszámú esélyes.

Bár kedden az arab szál is "felerősödött": Aleksandar Vučić szerb elnök Abu-Dzabiban kijelentette: reméli, hogy Magyarország és az Egyesült Arab Emírségek is részt vesznek majd az orosz NIS-részvények átvételében, hozzátéve, hogy a NIS-ről tárgyalt Sejk Mohammed bin Zayed al-Nahyannal, az Egyesült Arab Emírségek elnökével.

A szerb államfő az Egyesült Arab Emírségek elnökével folytatott tárgyalásai után bejelentette, hogy már azt is tudja, ki lesz a NIS új partnere, ám az információt egyelőre nem hozhatja nyilvánosságra - írja az RTV.rs -re hivatkozva a Portfolio.

A NIS finomító ideiglenes működési engedélyt kapott az Egyesült Államoktól, de csak január 23-ig. Ezért is sürgős a tulajdoni viszonyok rendezése.
Kerestük kérdéseinkkel a szaktárcát, amint válaszolnak, frissítjük a cikkünket.
Célegyenesben a nagy Mol-üzlet
Legkésőbb márciusban megköthetik a szerződést a felek a szerb NIS olajvállalat eladásáról.
Sárosi Viktor
Sárosi Viktor
A főiskola elvégzése után rögtön újságíróként kezdtem dolgozni, már akkor is hiány volt a gazdasági területen mozgó kollégákból, ezért én is ilyen témákkal kezdtem foglalkozni. A szakterület szép lassan a tőzsde és tágabb értelemben vett pénz- és tőkepiac lett, amit ettől függetlenül is követek, mivel magánbefektetőnek is tartom magam, a portfóliómat aktívan kezelem. A Népszava gazdasági rovata után a 2000-es évek elején az Index tőzsde és gazdaság rovatai következtek, innen pedig kitérő a reklámügynökségek, nyomdai produkciós cégek felé. Majd ismét tőzsdei újságírás, 2017-től a nyomtatott, később az online Világgazdaságnál, most pedig az Economxnél. Szakterületek: magyar tőzsdei cégek, állampapírok, forintárfolyam, befektetési alapok.

Ez is érdekelhet