BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Befellegzett Oroszországnak, az eddigi legszigorúbb szankciók jönnek

Az amerikai szenátorokkal együttműködve az EU bevezetheti az eddigi legszigorúbb szankciókat, melyeket az elmúlt három évben Oroszországra kivetettek – közölte Jean-Noel Barrot.

2025. július 8. kedd, 15:37

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Franciaország külügyminisztere július 7-én egy televíziós interjúban elmondta, hogy szerinte Putyin már nem halad a fronton előre, és most csak lakott területeket bombáz rakétákkal és drónokkal, ami számos civil áldozatot követel. Ennek pedig meglátása szerint véget kell vetni.

Lindsey Graham amerikai szenátor június 29-én kijelentette, hogy Donald Trump készen áll arra, hogy a szenátus szavazzon az Oroszországra vonatkozó új szankciókat előirányzó törvényjavaslatról. A republikánus szenátor többször is szorgalmazta további szankciók bevezetését Moszkva ellen.

A Kyiv Independent írása szerint Barrot arra is kitért, hogy az EU a 2022 óta bevezetett legszigorúbb szankciókat tervezi bevezetni Oroszországgal szemben. A miniszter hangsúlyozta, az intézkedések közvetlenül kimerítik azokat az erőforrásokat, amelyek lehetővé teszik Putyin számára a háború folytatását.

Graham kijelentette, hogy olyan kétpárti törvényjavaslatot fogadhat el a szenátus, amely lehetővé teszi vámok és szankciók bevezetését azon országokkal szemben, amelyek támogatják Putyin háborús gépezetét és nem segítenek Ukrajnának.

Hajszálon múlt Putyin élete, lecsaptak rá az ukránok
Egy orosz parancsnok beszámolója szerint május 20-án ukrán drónok csaptak le az orosz államfő helikopterére az oroszországi Kurszk régióban. Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább.
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet