BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Felcsillant a béke reménye? Megtörtént az első ukrán-orosz fogolycsere, ennyien jutnak haza

Több száz hadifogoly és polgári személy került vissza hazájába, miután nyélbe ütötték az első fogolycserét az orosz-ukrán konfliktusban.

2025. május 23. péntek, 18:54

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Közel négyszázan jutottak vissza Oroszországba ukrán fogságból. Az orosz védelmi minisztérium jelentése szerint Moszkva fogolycsere keretében 270 hadifogolyt és 120 civilt is átadott Kijevnek – számol be a Meduza.

Mint megjegyezték, a csere az Isztambulban a felek között elért megállapodások keretében zajlott le.

A következő napokban a tervek szerint folytatódik a nagyszabású fogolycsere Ukrajnával.

Jelenleg a fogságból hazatért orosz katonák és civilek Belarusz területén tartózkodnak, ahol megkapják a szükséges pszichológiai és orvosi segítséget. Hamarosan az Orosz Föderációba szállítják őket orvosi intézményekben történő kezelésre és rehabilitációra.

Hadifoglyok, miután megvalósult az első ukrán-orosz fogolycsere Kép: Facebook

Később azzal frissítették a közlést, hogy Volodimir Zelenszkij ukrán elnök a Telegramon és a Facebookon megerősítette, pénteken lezajlott a Moszkva és Kijev közötti fogolycsere első szakasza. Ennek részeként 390 ember tért vissza Ukrajnába is.

[DIAGRAM-132]

Ismeretes, az orosz és az ukrán delegációk május 16-án a legnépesebb török városban folytatott tárgyalásaik során megállapodtak abban, hogy ezer-ezer fős fogolycserét hajtanak végre. Orosz és ukrán kiadványok forrásai szerint a tényleges csere május 23-án kezdődött és három napig fog tartani.

Ártatlan turistákat is elvittek az oroszok a frontra, drámai állapotokról vallott két fogoly
Két kínai hadifogoly mesélt az ukrán sajtónak arról, miként kerültek az orosz hadsereghez, miután április elején Kelet-Ukrajnában elfogták őket. Részletek.
Sándor Zoltán
Sándor Zoltán
Gyerekkorától kezdve szeret írni, miközben a számok világa sem áll tőle távol. Az Eötvös Loránd Tudományegyetem történelem alapszakán szerzett diplomát, majd a mesterszakot mint okleveles politológus szintén az ELTE-n végezte. Tanulmányait követően, mivel vonzotta a politikai újságírás, az online médiában helyezkedett el, 2021 februárjában az Alfahír munkatársaként kezdte szakmai pályafutását, 2024 novembere óta pedig az Economx szerkesztőségében dolgozik a gazdasági, üzleti és pénzügyi profilú lap munkatársaként. Hangsúlyosan közélettel foglalkozó újságíróként tevékenykedik, munkája során törekszik az alaposságra, a precizitásra és az adatközpontúságra, a kül- és belpolitika világán túl kiemelten a választások, a gazdaság, a demográfia, az energetika, a kultúra és a történelem különféle témáiban egyaránt ír, miközben a technológia bizonyos vetületei, a mesterséges intelligencia sem áll tőle távol.

Ez is érdekelhet