BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Két órába se telt, mire kiderült: velünk marad a háború

Több mint három év után ismét közvetlen béketárgyalások zajlottak Oroszország és Ukrajna között Isztambulban. Nagyon hamar kiderült azonban, hogy a két fél nem tudja a szakadékokat áthidalni.

2025. május 16. péntek, 15:40

Fotó: Turkish Foreign Ministry / Handout / REUTERS / Arda Kucukkaya
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A harcoló felek küldöttségei 2022 márciusa óta nem találkoztak egymással. A mostani találkozó azonban sajtóinformációk alapján két óra hosszát sem tartott, és semmiről nem sikerült megállapodni.

A Reuters ukrán forrása szerint Oroszország követelései elszakadtak a valóságtól és messze túlmutattak mindazon, amelyekről korábban szó volt.

Az, hogy a béketárgyalások nem vezetnek eredményre, már azután várható volt, hogy Donald Trump közel-keleti körútjának végén kijelentette: közte és Vlagyimir Putyin orosz államfő között nem lesz további előrelépés találkozó nélkül.

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök kijelentette, hogy Kijev legfőbb prioritása a teljes, feltétel nélküli és őszinte tűzszünet elérése, a további öldöklés megállítása, valamint a diplomácia szilárd alapjának megteremtése. Mint fogalmazott, ha ezt Oroszország megtagadja, akkor újabb, szigorú szankciókkal kell sújtani az energiaszektorát és a bankjait.

Oroszország azt mondja, hogy diplomáciai úton akarja lezárni a háborút, és kész tárgyalni a tűzszünetről. De egy sor kérdést és aggályt vetett fel, mondván, hogy Ukrajna kihasználhatja a szünetet arra, hogy pihentesse erőit, további csapatokat mozgósítson és több nyugati fegyvert szerezzen be – írja a hírügynökség.

Durván belehúztak az oroszok, amíg a többiek tárgyalgatnak
Az orosz csapatok megerősítették erődítményeiket a Dnyeper-deltájában, és készen állnak bármilyen fejleményre – nyilatkozta Vlagyimir Szaldo, Herszon város korábbi ukrajnai polgármestere, a régió Moszkva által kinevezett kormányzója a RIA Novosztyi hírügynökségnek.
Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább.
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet