BUX 139533.51 0,49 %
OTP 45640 0,75 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lehet, hogy még nem lépnek életbe Trump vámjai

A megválasztott amerikai elnök korábban már jelezte, hogy készen áll rögtön a beiktatása után egy halom rendeletet jóváhagyni, ám úgy tűnik, hogy az egyik rettegett intézkedése még nincs a hétfői memorandumban.

2025. január 20. hétfő, 17:51

Fotó: Reuters / Kevin Wurm
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Donald Trump várhatóan a beiktatását követően rögtön kiad egy átfogó kereskedelmi memorandumot, amelyben arra utasítja a szövetségi ügynökségeket, hogy tanulmányozzák és értékeljék a tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatokat és a devizapolitikát más nemzetekkel, különösen Kanadával, Kínával és Mexikóval.

Ugyanakkor a memorandum nem tartalmaz új, más országokra vonatkozó vámokat.

Donald Trump a Fehér Házban töltött első napján ugyanis elállhatott a vámok kivetésétől – írja a Wall Street Journal. Az elnök kereskedelmi terve úgy tűnik, eltérhet attól, amit kampányában hirdetett. Korábbi jelentések szerint ugyanis az elnök tábora arról tárgyal, hogy fokozatosan vessenek ki havi nagyjából 2-5 százalékosra emelkedő vámot a kereskedelmi partnerekre.

Trump a kampányában egyetemes vámok bevezetéséről beszélt, és kilátásba helyezte, hogy minden országból származó importra 20 százalékos vámot vet ki, a kínai termékekre pedig 60 százalékosat.

A forint izmosodásától Trump kriptoőrületéig: mi vár most a magyar gazdaságra?
A héten rántja le a leplet a KSH a 2024-re vonatkozó bérek tavaly novemberi statisztikájáról. Ugyanakkor derül fény az államháztartás tavalyi alakulásának részletes adataira, ezenkívül a foglalkoztatottság és munkanélküliség múlt havi adatait is megismerhetjük az elkövetkezendő napokban. Mindeközben makrogazdaságilag némileg mozgalmas héten vagyunk túl.
Ha többre vagy kíváncsi, itt olvashat tovább.
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet