BUX 139981.36 0,26 %
OTP 45980 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Páros lábbal szállt bele Fico Zelenszkijbe: ezzel vádolja az ukrán vezetőt

A szlovák miniszterelnök a külügyi bizottság ülésén beszélt arról, hogy az ukrán államfő csak koldul és zsarol másokat.

2025. január 12. vasárnap, 10:31

Fotó: Getty Images / Thierry Monasse
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Robert Fico szlovák miniszterelnök kegyetlenül kiosztotta Volodimir Zelenszkij ukrán elnököt az ellenzék által összehívott külügyi bizottság ülésen a szlovák törvényhozásban

Zelenszkij járja Európát, csak koldul és zsarol másokat, pénzt kér. Ennek egyszerűen véget kell vetni

– mondta a szlovák kormányfő az Ukrajinszka Pravda beszámolója szerint hozzátéve, hogy „néha elege van belőle”.

A bizottság azért ült össze, hogy Fico magyarázatot adjon a Vlagyimir Putyin orosz elnökkel Moszkvában folytatott találkozójára, valamint tájékoztasson Szlovákia további lépéseiről az Ukrajnán keresztül történő orosz gáztranzit megszüntetésével kapcsolatban.

Ennek kapcsán a miniszterelnök arról beszélt, hogy a gáztranzit kérdésében két megoldás is készült. 

Az egyik egy Oroszország és Azerbajdzsán közötti megállapodás lett volna, amelynek értelmében azeri gázt szállítanának Szlovákiába, ezt azonban állítása szerint Zelenszkij meghiúsította.

A második lehetőség az volt, hogy az SPP (Slovensky plynarensky priemysel) anyavállalata leányvállalatot alapítana az orosz–ukrán határon, hogy a gázt Ukrajnán keresztül szállítsák Szlovákiába.

Oroszország soha nem csapott be minket, ellentétben Ukrajnával. Emlékszem a 2009-es helyzetre, amikor Ukrajnában jártam, amikor megkértem Timosenko ukrán miniszterelnököt, hogy adjon nekünk gázt azokból a tározókból, amelyekkel Ukrajna nyugati részén rendelkeznek, és azt mondták, hogy menjek a pokolba. Ezek tipikus ukránok” – dühöngött Fico, aki megbízhatatlannak nevezte a jelenlegi ukrán államfőt.

Vermes Ádám
Vermes Ádám
Vezető szerkesztő
Diplomáit az Eötvös Loránd Tudományegyetem politológia alapszakán, majd közpolitika szakirányú politikatudományi mesterképzésén szerezte. Egyetemi évei alatt több, közélettel foglalkozó szervezetnél dolgozott szakmai gyakornokként, emellett az Országgyűlés Hivatala parlamenti ösztöndíjas programjában is részt vett. Szakmai pályafutását politikai elemzőként kezdte a Méltányosság Politikaelemző Központnál, majd újságíró-szerkesztőként és önkormányzati sajtóreferensként szerzett tapasztalatot. 2023 óta az Economx munkatársa, jelenleg felelős szerkesztőként dolgozik. Rendszeresen készít interjúkat hazai és nemzetközi szakértőkkel, valamint tudósít szakmai konferenciákról, különös tekintettel a mesterséges intelligencia, a pénzügyi innováció és a munkaerőpiaci átalakulás kérdéseire. Írásaiban kiemelt figyelmet fordít a technológiai változások gazdasági és társadalmi hatásaira.

Ez is érdekelhet